31 stycznia, Wójt Gminy Tłuchowo wręczył statuetkę "Tłuchowianina Roku". Podczas uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury w Tłuchowie nagrodę otrzymał młody mieszkaniec naszej gminy - Wojciech Duszko Bógdał.

mistrz nawigacji Polskiej Ligi Motoparalotniowej
mistrz ekonomii Polskiej Ligi Motoparalotniowej
mistrz slalomowy Polskiej Ligi Motoparalotniowej
reprezentant kraju na Igrzyskach Lotniczych w Dubaju.

Kapituła doceniła jego pasję sportową, odwagę i ogromne osiągnięcia w dziedzinie sportów lotniczych.
Swój pierwszy samodzielny lot wykonał w dniu 1 listopada 2011 r., by już za półtora roku wziąć udział w swoich pierwszych zawodach motoparalotniowych w Piszu, które wygrał, pokonując trzech zawodników kadry narodowej.
W maju 2013 r. wygrał kolejne zawody Polskiej Ligi Motoparalotniowej, tym razem w Częstochowie.
Na niższych stopniach podium stanęli wówczas: ówczesny rekordzista świata oraz zawodnik z Czech, sklasyfikowany na trzeciej pozycji w świecie w klasyfikacji generalnej.
W tym samym roku w czerwcu Wojtek zdobył brązowy medal na Otwartych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Czech, stając na podium obok ówczesnego mistrza świata, a w lipcu 2013r. zdobył tytuł drugiego wicemistrza Polski i został powołany do Kadry Narodowej na I Slalomowe Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata we Francji.

W tym samym okresie jako drugi Polak, zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Świata.

W 2014 r. podczas I Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Europy we Francji, Wojciech Bógdał zdobył 2 złote medale, indywidualnie i drużynowo - tytuł indywidualnego slalomowego Mistrza Europy wygrywając wszystkie 18 wyścigów.
W tym samym roku Wojtek stał się także zdobywcą złotego medalu Klasycznych Mistrzostw Świata rozgrywanych na Węgrzech w klasyfikacji drużynowej, Na naszym polskim podwórku zdobył także podwójny tytuł wicemistrza Polski w slalomach i konkurencjach klasycznych. Wygrał również I Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Płocka.

Rok 2015 dał Wojtkowi pozycję najlepszego slalomowego pilota w klasie wózków motoparalotniowych:
podczas drugich Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata
w Legnicy Wojciech Bógdał zdobył tytuł Mistrza Świata deklasując konkurencję.

Do indywidualnego złotego medalu mistrzostw świata, dołożył jeszcze dwa złote krążki za sztafetę i w klasyfikacji narodowej, a po powrocie z mistrzostw świata zdobył jeszcze podwójne mistrzostwo Polski w slalomach i konkurencjach klasycznych.

To tylko najważniejsze sportowe osiągnięcia w karierze Wojtka.

Trzeba jeszcze nadmienić, że brał on udział w edycjach Polskiej Ligi Motoparalotniowej, a także w wielu innych zawodach nieco niższej rangi, bardzo często zajmując miejsca na najwyższym stopniu podium. Wojtek jest Laureatem wielu nagród: Ministra Sportu, Ministra Nauki, Prezydenta Miasta Płocka, Rektora Politechniki Warszawskiej, a także Wójta Gminy Tłuchowo.

Lata na sprzęcie własnej konstrukcji, który wcześniej sam projektuje, spawa i testuje.

W uznaniu dotychczasowych osiągnięć, nasz młody pilot z Tłuchowa został zaproszony do udziału w Igrzyskach Lotniczych w Dubaju. Reprezentował nasz kraj jako jeden z trzech polskich pilotów motoparalotniowych, zdobywając 6 pozycję, ustępując tylko medalistom mistrzostw świata w tej kategorii.

Kapituła uznała, że tak prestiżowe osiągnięcia młodego człowieka predysponują Go do nadania Mu zaszczytnego tytułu Tłuchowianina Roku.

Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie Nagrody im. ks. Wincentego Borkowskiego, którą otrzymali Pan Marek Kuczyński i Pani Aldona Cybulska - Prezes i Wiceprezes Banku Żywności w Płocku - w uznaniu za dar serca, życzliwość i bezinteresowną pomoc najbardziej potrzebującym

Tradycyjnie fundator ks. Andrzej Zakrzewski wręczył również nagrodę Srebrne Pióro, przyznawaną tym, którzy promują gminę i parafię.
Tegoroczną nagrodę odebrały: Klaudia Przymirska oraz Zespół redakcyjny "Tłuchowiaczka" w osobach Hanna Listkowska, Krystyna Michalska i Michał Kowalski.